
NVLT advies: waarborg altijd je persoonlijke veiligheid
Vervangen recirculation filters vraagt om zorgvuldigheid: gebruik je PBM’s!
Beterschap
Met de nodige verontrusting hebben wij kennis genomen van de ziekenhuisopname van een bemanningslid van KLM. Het betreft een stewardess, die aan boord van een vlucht uit Johannesburg mogelijk in contact is geweest met een besmette passagier. Deze passagier is geweigerd op de betreffende vlucht en later bezweken aan een Hantavirus-besmetting. Onze KLM-collega wordt op dit moment met milde klachten in isolatie verzorgd om verdere verspreiding van een eventuele besmetting te kunnen voorkomen. Als NVLT wensen wij haar daarbij een spoedig herstel.
Vervangen recirculation filters
Zoals het er nu uitziet, bestaat er een kans dat besmette stofdeeltjes worden opgevangen in de recirculation filters. Waarbij ons nog onbekend is wat de levensduur van die besmette deeltjes is. Het vervangen van deze filters zou mogelijk gezondheidsrisico’s met zich mee kunnen brengen.
Wij zijn al in overleg met de werkgevers, zij zullen dit elk intern ook adresseren.
Persoonlijke beschermingsmiddelen
We geven bij deze dan ook een dringend advies aan alle luchtvaarttechnici:
WAARBORG JE PERSOONLIJKE VEILIGHEID EN GEBRUIK ALTIJD ALLE VOORGESCHREVEN BESCHERMINGSMIDDELEN!
Houd rekening met het vrijkomen van stof(fen) en voer deze filters altijd af in een luchtdichte verpakking!
Voor verdere vragen en/ of opmerkingen kun je ook te allen tijde een mail sturen aan nvlt@nvlt.org.
Met vriendelijke groet,
Bestuur NVLT
Schrijf je collega’s nu ook in als lid van de NVLT. De enige vakbond, die EXCLUSIEF opkomt voor jouw belangen als luchtvaartechnicus! Tik/ klik hier of op de afbeelding voor meer informatie en aanmelden.

