
Brandbrief VNV en NVLT over vertraagde uitgifte licenties
Negatieve gevolgen voor carrière en operatie
Aan: NVLT leden bij KLM, Transavia, RJC, TUI en CHC
Voor de uitgifte van AML’s is de luchtvaartsector afhankelijk van Inspectie Leefomgeving & Transport (ILT).
Helaas is sinds de overgang van KIWA naar ILT sprake van grote vertraging in de uitgifte en verwerking van aanvragen voor nieuwe en gewijzigde AML’s.
Dit leidt tot persoonlijke gevolgen zoals carrière vertraging en inkomstenderving, maar het brengt ook de operatie in een lastig pakket. Immers de verwachte bevoegdheden komen pas na veel vertraging beschikbaar.
Dat dit ook nog eens de werkdruk onnodig verhoogd, ondervinden we inmiddels dagelijks op de werkvloer.
Wat bij veel van ons echter niet bekend is, is dat de vliegers dezelfde problematiek hebben bij de uitgifte van de vereiste, CPL/IR (Commercial Pilot License).
Om dit probleem bij de minister onder de aandacht te brengen en om oplossingen te vragen, hebben we vandaag als NVLT samen met de Vereniging Nederlandse Verkeersvliegers (VNV) een brandbrief gestuurd aan de ILT en het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (lees hier).
Samen, omdat de vliegers net als technici, pas mogen uitvoeren waar ze voor zijn opgeleid als geldige AML’s en brevetten door ILT worden uitgegeven.
Heb je vragen of opmerkingen, dan kun je ons te allen tijde bereiken via de mail op nvlt@nvlt.org.
Met vriendelijke groet,
namens het Bestuur,
Piet Visser
Voorzitter
Schrijf je collega’s nu ook in als lid van de NVLT. De enige vakbond, die EXCLUSIEF opkomt voor jouw belangen als luchtvaartechnicus! Tik/ klik hier of op de afbeelding voor meer informatie en aanmelden. Of lees hier eerst meer over de behaalde successen voor luchtvaarttechnici!

